2010/10/23

Sonbahar geldiii :)

Sonbahar yüzünü bize iyiden iyiye gösterdi. Hava soğurken arkasında güzel manzaralar bırakıyor. Rengarenk yapraklar bir bir dökülüyor. Çocuklara mevsim geçişlerini anlatırken gösterebileceğimiz en somut örnekler de bize kalıyor tabiki :) Çocuklarla beraber gezinti yapmak çok eğlenceli bu mevsimde. Renk değiştiren yapraklar, yuvalarından düşen at kestaneleri kozalaklar palamutlar, kuru dallar... Sizde yapraklar iyice kurumadan toplayın bence çünkü onlarla yapılacak çok şey var :) Bazılarını sizin için derledim. Bakalım neler yapabiliriz :)


At kestanelerini boyayarak yüz figürleri oluşturabilir, palamutlarla şapka yapabilirsiniz,


Yuvarlama tekniği ile sonbahar renklerini kullanarak yaprak modellerinizi oluşturabilirsiniz,


Topladığınız farklı yaprak türleri ile kendi yaprak adamınızı oluşturabilirsiniz,
Üfleme tekniği ile ağacınızın dallarını oluşturabilir, topladığınız yaprakları ufalayıp dallara ve apacın altına yapıştırarak sonbahar ağacınızı oluşturabilirsiniz,


Topladığınız yapraklarla yaprak albümü ya da bir sonbahar günlüğü oluşturabilirsiniz,

Seçtiğiniz bir yaprağı damarları üste gelecek şekilde kağıdınızın altına yerleştirip izini çıkartabilirsiniz. Hatta bir kaç farklı yapraktan bu çalışmayı yapıp izleri keserek ayrı bir panoda birleştirebilirsiniz,Topladığınız materyallerle evinizde ya da sınıfınızda bulunan eşyalarınızı süsleyebilrsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme